sobota, 11 grudnia 2010

5 gier na platformę Android, cz.1.



Być może telefon z androidem nie jest najlepszą konsolą przenośną, z możliwością generowania fenomenalnej grafiki, po której nie będziemy mogli spojrzeć na coś innego. Zazwyczaj słaba bateria, mały ekran i miliony innych mankamentów, wielu ludzi uważa za argument, aby trzymać się od takich wymysłów ludzi niepojętych z daleka. Jednak kiedyś ktoś wymyślił grę Snake. Zagościła na wielu modelach Nokii, a jej kolejne wersje widzimy do teraz. Nie są co prawda tak wciągające jak oryginalny poruszający się czarny odcinek za unieruchomiona czarna kropka, ale są. Czy patrząc z perspektywy pierwszych Snake'ow możemy wysnuć podłą, zdradziecka myśl, że gry na telefon jednak mogą być ciekawe? Poniżej zestawienie 5 ciekawych gier. Bez oszałamiającej grafiki, dźwięku stereo, czy 60 klatek na sekundę.

Kolejność przedstawianych gier nie ma powiązania z moją opinią co do jakości, czy grwalności. Są po prostu ułożone losowo.

1. Blow Up.

Gra jest na swój sposób wymagająca. Naszym zadaniem jest wysadzić konstrukcję budynku tak, aby siedząca na którymś z rusztowań panda spadła na umieszczoną w pewnym miejscu gwiazdkę, a cała konstrukcja poniżej wyznaczonej linii. Nasza praca oceniana jest w gwiazdkach. Od 1 do 4*. Z każdym kolejnym poziomem, zdobycie 4* robi się coraz trudniejsze, a wybuchające beczki, czy inne utrudnienia typu stalowe konstrukcje wymagają od nas chwili zastanowienia. 14 poziomów w wersji Lite (wersja Demo) wystarczy aby uznać grę za ciekawą i podjąć decyzję, czy zamierzamy kupić pełną wersję. Gra jest w pełni dotykowa, nie posiada konsoli.

BlowUP Lite – darmowa.
BlowUP – oscyluje w granicach 10 zł.


2. Unblock Me Free

Produkt ten to typowa gra logiczna. Do dyspozycji mamy aż 400 poziomów na „początkującym” oraz „zaawansowanym” Bonusowe poziomy także liczą sobie 400. Tak więc do dyspozycji mamy 1200 różnych ustawień i położeń klocków. Rozgrywka polega na poprowadzeniu wyznaczonego klocka do dziury. Problem polega na tym, że nasz klocek zawsze jest zablokowany. Musimy tak manewrować pozostałymi, aby odblokować sobie drogę do ujścia. Sprawy nie ułatwia fakt, że często miejsca jest bardzo mało, a klocki możemy przesuwać tylko w pionie lub poziomie. Nie ma mowy o podnoszeniu, czy przekładaniu klocków. Z każdym kolejnym poziomem gra wymaga od nas coraz więcej zaangażowania. Podsumowując: Fenomenalna gra logiczna, dobrze przemyślana, długa, darmowa. Dla każdego, kto lubi wytężyć swój mózg.

Unblock Me Free – darmowa!


3. Milky, Milky.

Gra ta to kolejny odpowiednik wielu już goszczących na naszych konsolach/komputerach/telefonach produktów, traktujących o rozgrywce polegającej na ułożeniu klocków/rur/dróg czy czego tam dusza zapragnie w taka kombinacje, aby osoba, czy rzecz w punkcie A, bezpiecznie znalazła się w punkcie B. Tym razem jednak wcielimy się w rolę mleczarza, który będzie musiał napełnić mlekiem cysterny. Gdy napełnimy jedną, ta odjeżdża, a jej miejsce zajmuje druga. Problem polega na tym, ze rurociąg, musimy ułożyć z elementów znajdujących się na ekranie. Nie możemy dobrać sobie niczego ze schowka. Możemy tylko obracać to, co już znajduje się w polu. Jeżeli wykorzystamy za dużo rur prostych na początku, to zabraknie ich w dalszych etapach gry.

Milky, Milky – darmowa!


4. Paper Toss.

W tym wypadku rozgrywka opiera się na trafieniu papierową kulką do kosza. Suniemy palcem po Touch Screen'ie a postać w grze, rzuca kulką w stronę kosza. Aby nie było zbyt łatwo, na każdym z poziomów mamy ustawiony wentylatorek, tak, ze płynące z niego powietrze zbija z toru lotu nasz papierek. Zawsze więc jesteśmy zmuszeni do główkowania, w która stronę i pod jakim katem pokierować obiekt do celu. Do wyboru mamy 3 poziomy trudności, oraz 3 lokacje. Z poziomów trudności standardowo uświadczymy „łatwy”, „średni” oraz „trudny” (różnica objawia się w naszej odległości od kosza, która jest odpowiednio dobrana do danego poziomu), a swoich sił spróbujemy na lotnisku, pewnego rodzaju magazynie, oraz w toalecie.

Paper Toss – darmowa!


5. Air Control Lite.

Gra uznawana, za jedną z najlepszych na Androida. Polega na doprowadzeniu samolotu lecącego w okolicach lotniska na odpowiedni pas. Do dyspozycji mamy 2 rodzaje samolotów dużych, jeden mały i jeden rodzaj helikoptera. Z każdym wyładowanym samolotem, przestrzeń powietrzna zalewają kolejne samoloty, które musimy uchronić przed katastrofą. Fajną rzeczą jest możliwość wysłania, jak i obejrzenia wyników innych graczy z całego świata. Do gry możemy ściągnąć dodatkowe mapy, za cenę 10 zł. Sama gra jest darmowa, możemy grac do woli, lecz jeżeli chcemy różnorodności, musimy już zapłacić.

Air Control Lite – darmowa!



Jak się okazuje, na telefonach też możemy zabić czas, łącząc go z grami. Wbrew pozorom nie wychodzi to źle, choć też jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy, szaleństwa nie uświadczymy. Czy warto? Oceńcie sami.



Zakaz kopiowania bez mojej zgody.!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz